DİJİTAL DANTEL !

header_17kucuk
DİJİTAL DANTEL

Eclectic Tech Carnival Istanbul

9-13 Eylül 2009

Merhaba! Eclectic Tech Carnival Istanbul’da dünyanın dört bir yanından pek çok kadın ve transla birlikte kendiniz ve sevdikleriniz için özgür ve açık kaynak dijital danteller örmeye davetlisiniz.

Eclectic Tech Carnival – Dijital Dantel, Açık Bilgi ve Açık Standart Teknolojisi’yle ilgilenen kadın ve transları bir araya getiren bir festival. 2002’den beri her yıl yapılan festival, kadın ve transların deneyim, bilgi ve yeteneklerini paylaşmalarına, birbirleriyle iletişime geçmelerine ve tabii ki eğlenmelerine imkan veren bir ortam yaratıyor.

10. Eclectic Tech Carnival 9-13 Eylül 2009 tarihleri arasında Istanbul’da gerçekleşecek.

Beş günlük festivalde açık kaynak ve özgür yazılım yükleme ve kullanma, temel HTML ve websitesi kurulumu, yaratıcı eylemlikler üzerine atölyeler, teknoloji ve sanatın hareketlerimizin içerisinde alternatif kullanımları üzerine tartışmalar ve DIY (Kendin Pişir Kendin Ye) teknolojiler üzerine pek çok uygulamalı atölyeler olacak.

Katıl! Kal gel, atölye ve tartışmalara katıl. Eğer bir atölye, konuşma, performans, vb hazırlamak istiyorsan elini çabuk tut, hemen bizimle iletişime geç!

Pratik Bilgiler:

Mekan: /ETC – Dijital Dantel,  Taksim- İstiklal Caddesi’nde bulunan Haymatlos bar/ performans merkezinde gerçekleşecek. Atölyelerin yapılacağı iki büyük salonumuz, barımız, ses sistemi hazır olan bir sahnemiz ve büyük bir mutfağımız var.

Katılım: /ETC – Dijital Dantel, sadece kadın ve translara açıktır, ve özellikle trans bireylere  ulaşmayı ümit ediyor.

Herhangi bir katılım ücreti yoktur ama her türlü bağış seve seve kabul edilir.

Konaklama: “benim evim senin evindir” bu nedenle şehir dışından gelen katılımcıları evlerimizde ağırlamaya çalışacağız. Ayrıca uygun fiyatlı bir hostelle de bağlantımız var.

Yemek: Festival süresince yeni kurulan bir yemek kollektifi Lambdaistanbul ve Haymatlos mutfaklarında bizler için vejeteryan/vegan yemek yapacaklar. Eğer kollektife destek vermek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

Yakınlıklar: Bu sene /ETC – Dijital Dantel, Direnistanbul- IMF ve Dünya Bankası’na karşı Direnis Günleri Kordinasyonu (1-8 Ekim) ile birlikte çalışıyor. Ekim’de IMF ve Dünya Bankası’na karşı beraber direnmek için de davetlisiniz!

Bize email atın: etcistanbul@gmail.com

– kayıt için lütfen bizimle iletişime geçin ve İstanbul’a ne zaman geleceğinizi, ne kadar kalacağınızı, konaklamaya ihtiyacınızın olup olmadığını, bizimle paylaşacagınız yetenek ve deneyimlerinizi –unutmayın, hi. Birimiz profesyonel değiliz ve her türlü bilgi ve deneyim bizim için çok değerli- bildirin.

– eğer bir atölye/sunum/performans yapmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Program gittikçe yoğunlaşıyor!

İstanbul’da görüşürüz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: